معرفی فیلم جدید مرگ ماهی

در این مطلب قصد داریم تا شما دوستان را با فیلم جدید مرگ ماهی کاری از روح الله حجازی بیشتر آشنا سازیم.در ادامه این مطلب به خلاصه داستان و معرفی عوامل این فیلم خواهیم پرداخت.

دانلود فیلم مرگ ماهی

کول دانلود
فیلم مرگ ماهی

جهت پشتیبانی از سازندگان، نسخه اورجینال فیلم را نیز خریداری کنید

مرگ ماهی - Marge Mahi
نویسنده، تهیه* کننده و کارگردان: روح الله حجازی
سال ساخت: 1393 | پخش: 95 | پخش کننده: کول دانلود

اسامی بازیگران مرگ ماهی: نیکی کریمی، علی مصفا، طناز طباطبایی، بابک حمیدیان، سحر دولتشاهی، پانته آ بهرام، ریما رامین فر، بابک کریمی، بهرنگ علوی، حسام محمودی، مهرداد میرکیانی، مروارید کاشیان، کیمیا مرادیان، ملیکا پارسا، حسام رحیمی*منش .

خلاصه داستان مرگ ماهی: همیشه فکر می کردم ماهی ها موقع مردن، وقتی لب می زنن، یه چیزی می خوان بگن که من اونو نمی شنوم...

اخبار فیلم مرگ ماهی ....

جوایز و افتخارات مرگ ماهی ....

تاریخ اکران مرگ ماهی 95/02/15 .

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی دی ماه 95 .

خلاصه داستان فیلم مرگ ماهی

کارگردان:سيدروح*الله حجازي
تهیه کننده:سيدروح*الله حجازي

بازیگران:نيكي كريمي، علي مصفا، طناز طباطبايي، ريما رامین‏ فر، بابك كريمي، بهرنگ علوي، حسام محمودي، مرواريدكاشيان، با هنرمندی پانته*آ بهرام، بابك حميديان، رابعه مدنی و سحر دولتشاهی / بازیگران خردسال: كيميا مراديان، مليكا پارسا، حسام رحيمي منش

خلاصه داستان:همیشه فکر می*کردم ماهی*ها موقع مردن، وقتی لب می*زنن، یه چیزی می*خوان بگن که من اونو نمی*شنوم…

شعار فیلم:ماهی*هایی هستیم که دوستت دارم، روی لبان*مان مرده است…

حاشیه نگاری کافه سینما:- «مرگ ماهی» چهارمین فیلم سینمایی و آخرین بخش از سه گانه*ی حجازی است که گفته می*شود تفاوت زیادی با دو قسمت قبل دارد. حجازی درباره این فیلم می*گوید که اگرچه سه فیلم قبلی*اش را دوست دارد اما «مَرگِ ماهی» اثری متفاوت در کارنامه*ی کاری او محسوب می*شود و تنها فیلمی است که آرزوی ساختنش را تا کنون داشته است.

– در «مرگ ماهی» از ۱۱ بازیگر بزرگسال برای نقش اصلی استفاده شده است که شامل نیکی کریمی، علی مصفا، طناز طباطبایی، بابک حمیدیان، ریما رامین‏فر، سحر دولت*شاهی، بابک کریمی، بهرنگ علوی، حسام محمودی و با هنرمندی پانته‏آ بهرام و با معرفی مروارید کاشیان است. کیمیا مرادیان، ملیکا پارسا و حسام رحیمی*منش هم بازیگران خردسال این فیلم سینمایی را تشکیل می*دهند.
– حجازی در این فیلم، علاوه بر بازیگران شاخص، از حرفه*ای*ترین عوامل پشت دوربین در سینمای ایران استفاده کرده است. به زعم عوامل حرفه*ای پشت دوربین «مرگ ماهی»، بازی متفاوت بازیگران و به زعم بازیگران کارکشتهٔ پروژه، دقت*نظر عوامل حرفه*ای پشت دوربین می*تواند نظر مخاطبان را جلب کند.

– نویسندگی، تهیه*کنندگی و کارگردانی «مرگِ ماهی» به صورت توأمان برعهده سیدروح*الله حجازی است.

– حجازی تا کنون کارگردانی فیلمهای زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو ، زندگي خصوصي آقا و خانم ميم و در ميان ابرها بر عهده داشته است.

– بابک حمیدیان بازیگر این فیلم به عنوان بازیگر مرد سال ۹۱ تئاتر ایران، سال گذشته بازی درخشانی در فیلم «چ» ابراهیم حاتمی کیا و «رستاخیز» احمدرضا درویش داشته و سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از جشنواره فجر دریافت کرد.

– ریما رامین فر بازیگر این فیلم در سریال ۳ گانه پایتخت در نقش هما بسیار خوب ظاهر شده و در تئاتر نیز محبوبیت خاصی در میان هوادارانش بدست آورده است.

– بهرنگ علوی بازیگر این فیلم چند سالی است که خود را به عنوان یک بازیگر با استعداد به سینمای ایران معرفی کرده. او با بازی در فیلم «دربند» پرویز شهبازی نظر منتقدان و سینماگران را به خود جلب کرد؛ تا جاییکه توانست یکی از کاندیداهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد در جشنواره فجر باشد.
– حسام محمودی بازیگر این فیلم علاوه بر «خسته نباشید!»، در فیلم*های «شب بیرون»، «حق سکوت» و «امروز» ایفای نقش کرده است و به نظر می*رسد بتواند در آینده*ای نه چندان دور به یکی از بازیگران چهره*ی سینمای ایران بدل شود.

– مروارید کاشیان بازیگر این فیلم از جمله بازیگران جویای نام است که پیش از این در تعدادی فیلم کوتاه حضور داشته و همکاری او با حجازی در یکی از تله فیلمهایش، باعث حضورش در فیلم جدید روح*الله حجازی شد.

– علي مصفا بازیگر این فیلم، به گزارش کافه سینما از جمله بازيگران شاخص سينماي ايران است که علاوه بر ايفاي نقش*هايي متفاوت، دو فيلم «سيماي زني در دور دست» و «پله آخر» را کارگرداني کرده است. همچنين بازي*هاي درخشانش در فيلم*هاي مختلف ديپلم افتخار و سيمرغ بلورين جشنواره فجر را برايش به دنبال داشته است.
– پانته*آ بهرام بازیگر این فیلم نيز از جمله بازيگران شاخص سينما و تئاتر است که تاکنون نقش*هاي متفاوتي ايفا و جايزه*هاي بسياري را دريافت کرده است. تنديس نقش دوم زن را براي «چهارشنبه سوري» از جشن خانه سينما و سيمرغ بلورين نقش مکمل زن را براي «بچه*هاي ابدي» از جشنواره فيلم فجر دريافت کرده.
– طناز طباطبايي بازیگر این فیلم از ديگر بازيگران اصلي «مرگ ماهي» است که با بازي*هاي درخشانش در فيلم*هاي مختلف از جمله «مرهم» و «هيس! دخترها فرياد نمي*زنند» بيش از قبل براي مخاطبان مطرح شد.

– محمود کلاري فیلمبردار این فیلم به عنوان يکي از شاخص*ترين مديران فيلمبرداري سينماي ايران جايزه بهترين فيلمبرداري را براي «جدايي نادر از سيمين»، «خون بازي»، «بوي کافور، عطر ياس»، «گبه»، «سرب» از جشنواره فجر گرفته و تنديس بهترين فيلمبرداري را براي «ماهي*ها عاشق مي*شوند» از جشن خانه سينما دريافت کرده است.
– تدوین این فیلم توسط هایده صفی یاری و دخترش سپیده عبدالوهاب انجام خواهد شد. هایده صفی یاری با تدوین فیلم آژانس شیشه ای ، روبان قرمز ، چهارشنبه سوری و نارنجی پوش سیمرغ جشنواره فجر گرفت. سپیده عبدالوهاب نیز برای وقتی همه خوابیم و خون بازی سیمرغ بهترین تدوین را از جشنواره فجر گرفته است.

– مهرداد میرکیانی طراح چهره*پردازی این فیلم برای فیلم*هایی مانند «خون بازی»، «به نام پدر» و «قدمگاه»، سیمرغ بلورین بهترین چهره*پردازی را از جشنواره فجر به خانه برده و چندین بار هم برای فیلم*هایی مانند «گیلانه»، «ارتفاع پست»، «مومیایی ۳»، «روبان قرمز»، «آژانس شیشه*ای» و… کاندیدای دریافت این جایزه بوده است.

– مهناز افشار اولين بازيگر قطعي اين پروژه بود كه در پيش توليد اوليه «مرگ ماهي» براي ايفاي نقش در فيلم قرارداد امضا كرده بود. اما گفته شده اين بازيگر به دليل بروز برخي رفتارهاي غير حرفه اي، از دست اندركاران اين پروژه به سازمان سينمايي شكايت كرد. به گزارش کافه سینما ماجرا از اين قرار یود كه ظاهرا روح الله حجازي تهيه كننده و كارگردان «مرگ ماهي» بدون اطلاع مهناز افشار و حتي فسخ قرارداد وي، در آخرين روزهاي فيلمبرداري بازيگر ديگري را جايگزين افشار كرد. سحر دولتشاهي جايگزين مهناز افشار در اين فيلم سينمايي شد.

– مهناز افشار با انتشار یادداشتی در اینستاگرام اش نسبت به دلایل طرح این شکایت از این فیلم توضیحاتی ارائه کرد. او نوشت:”روزگارتان مهربان. دوستان عزیز و هنردوستان مهربان ، ممنون که پیگیر و نگران بودید و منتظر روشن شدن شکایت صورت گرفته در مورد کارگردان فیلم مرگ ماهی ، با احترام و تشکر از همه شما به زودی متن شکایتی که در مورد کارگردان فیلم صورت گرفته و به وزارت فرهنگ و ارشاد و خانه سینما ارسال شده را در خدمت شما هم خواهم گذاشت ، هم برای دانستن واقعیت بدور از خبرهای کذب و هم جلوگیری از رفتارهای غیر حرفه ای در سینما در مورد همه عوامل سینما و نسل جوانی که وارد میشوند. و در اخر خسته نباشید به عوامل فیلم مرگ ماهی و ارزوی موفقیت برای فیلم و عوامل ان را دارم .واما برای کارگردان ان ارزوی اول یاد گرفتن رفتار و اخلاق حرفه ای طبق قوانین درست را در سینما را دارم. ممنونم از صبر شما هنردوستان و حمایت شما”

طراحی پوستر مرگ ماهی برعهده میثم میرزایی بوده است. همچنین عکس استفاده شده در پوستر، توسط نوید سجادی*حسینی گرفته شده است.

– روح*الله حجازی (کارگردان): هر سه فیلم قبلی من توسط خانم عبدالوهاب تدوین شده بود اما از ابتدا احساس می*کردم که این فیلم از جهت پرسوناژ و مدلی که دارد، بسیار سخت است و دوست داشتم که برای اولین*بار تجربه حضور دو تدوین*گر شاخص که هرکدام برای تدوین یک فیلم فوق*العاده کافی هستند را در کنار یکدیگر داشته باشم بنابراین فکر می*کنم این همکاری برای خانم هایده صفی*یاری و خانم سپیده عبدالوهاب هم جذاب بوده باشد. ضمن آنکه این همکاری به من برای انتخاب تصاویر خیلی کمک کرد. به طور کلی می*توانم بگویم اگرچه این فیلم در ادامه دو فیلم قبلی*ام خواهد بود اما فضایی کاملا متفاوت دارد، مخصوصا آنکه حضور آقای کلاری و عوامل فوق العاده در پشت و جلوی دوربین به ما خیلی کمک کرد. من هربار که فیلمی را تمام می*کنم با توجه به پشت صحنه صمیمی که داریم، فکر می*کنم که شاید در فیلم*های بعدی نتوانم دیگر این صمیمیت را تجربه کنم اما باید تاکید کنم که «مرگ ماهی» بهترین پشت صحنه*ای بود که تجربه کردم و این فضای صمیمی را مدیون انگیزه دوستان هستم. مخصوصا آنکه ما در این گروه دو کارگردان کاربلد را به عنوان بازیگر داشتیم (نیکی کریمی و علی مصفا) که فوق*العاده به ما کمک کردند. نوید این را می*دهم که علاوه بر بازی*های فوق العاده درخشان* در «مرگ ماهی»، یک کار درجه یک، تمام نشدنی و فوق العاده از استاد محمود کلاری خواهید دید.

– محمود کلاری (مدیر فیلمبرداری): وقتی آقای حجازی فیلمنامه را به من داد، اولین چیزی که درباره*اش صحبت کردیم، نوعی وهم و رازگونه بودن قصه بود. «مرگ ماهی» در عین رئالیستی بودن، لایه*های پنهانی دارد که فیلم را جذاب می*کند. این کار پروژه*ای نو برای من به حساب می*آید و اگر بخواهم آن را توصیف کنم، باید بگویم که رجعتی به روزهای عکاسی*ام است. این فیلم مجموعه*ای از پلان*های ثابت است که این فرصت را فراهم کرد که بتوانم دغدغه*های عکاسی*ام را هم دنبال کنم و از این جهت کار ویژه*ای در سینمای ایران محسوب می*شود. «مرگ ماهی» برای نسل جوان ما که با سینمای روز دنیا در ارتباط است و شاید دیگر با شکل*های متداول دارم، سینما و بازیگری کیف نمی*کند*، جذاب خواهد بود. این فیلم در قصه*گویی، فرم بصری*، بازی* و… از فضای معمول فاصله می*گیرد و من حاضرم تضمین کنم که بیننده آن را دوست خواهد داشت و از دیدنش لذت می*برد.

– ریما رامین*فر (بازیگر): من در گذشته فیلم*های آقای حجازی را دیده بودم و آنها را دوست داشتم. ایشان در حین نگارش فیلمنامه «مرگ ماهی» با من تماس گرفت و گفت که یکی از شخصیت*ها را برای من نوشته است. خیلی خوشحالم که در «مرگ ماهی» حضور داشتم، چون این فیلم یک کار شگفت*انگیز برایم بود. بودن روبروی دوربین آقای کلاری و حضور در کنار عوامل تولید و بازیگران فوق*العاده، می*تواند خیلی لذت*بخش باشد. این فیلم شبیه هیچ کدام از آثاری که تا الان دیدید نیست.

– بهرنگ علوی (بازیگر): حقیقت این است که فکر نمی*کردم امسال هم در جشنواره فیلم داشته باشم و کمی حس ناامیدی داشتم اما بعد از دو سال، کارگردانی پیدا شد که جسارت این را داشت که به من با یک نقش متفاوت فرصتی دوباره بدهد. خوشحالم که آقای حجازی بعد از فیلم «دربند»، یک نقش متفاوت پیشنهاد کرد و برایم افتخار است که در فیلمی حضور داشتم که می*تواند افتخار کارنامه بازیگری*ام باشد. ما در «مرگ ماهی» احساس می*کردیم که همگی شخصیت*های یک رمان هستیم که تازه قرار است نوشته شود و این برایمان خیلی ارزش داشت. معتقدم تماشاگر در «مرگ ماهی» با فضایی کاملا متفاوت روبرو خواهد شد و باید از همین الان بگویم هم در کارگردانی*، هم در بازیگری و هم در قصه فضای متفاوتی را شاهد خواهید بود.

سایر عوامل:

عوامل تولید «مرگ ماهي»: نويسنده: سيدروح*الله حجازي، مدير فيلمبرداري: محمود كلاري، تدوين: هايده صفي*ياري و سپيده عبدالوهاب، طراح چهره*پردازي: مهرداد ميركياني، طراح صحنه: كامياب امين*عشايري، طراح لباس: گلناز گلشن، آهنگساز: حامد ثابت، صدابردار: وحيد مقدسي، صداگذار: اميرحسين قاسمي، جلوه*هاي ويژه بصري: جواد مطوري، دستيار اول و برنامه*ريز: علي افشين*راد، دستيار تهيه و تولید: هادي عليمحمدي، مديران توليد: پیمان جعفری و وحيد مشاري، گرافيست: رضا كهنمويي، مشاور رسانه*اي: سیدمحمدصادق لواساني، دستيار كارگردان: كريم اميني، دستيار سوم: رضا غفار****، منشي صحنه: نائله شريفي، عكاس: نويد سجادي*حسيني، مدير صحنه: رامين غفوري، فيلم پشت صحنه: ميثم ميرزائي، فيلمبردار پشت صحنه: فرهاد فرهنگ، دستيار صحنه: وهاب يحيي*زاده، دستيار لباس: مينا سليمي، مجريان گريم: مهدي آشناور، محسن صالحي، ياسمن محب اهري، ليلا پرهيزكار، دستياران فيلمبردار: محمد ابراهيميان، اكبر مشكيني، فرزاد نه كاخ، سيدناصر ميرخاني، امير ساكي، اميد كائيدي شادگان، مسوول فني دوربين: مهدي يحيي*پور، محمدمحسن هادوي، دستيار تدوين: سارا آهني، دستيار صداگذار: زهره علي اكبري، دستيار جلوه*هاي ويژه: محمدرضا اسماعيل*****، دستياران صدا: علي نعمتي و جواد جهانگيري، امور مالي: ابراهيم تفرشي، مدير تداركات: محمد عزت*خاني، دستيار تداركات: جواد راهزاني تداركات: جواد محبت، وحید جعفری، قاسم خدادي، علي احمدي، رضا خالقي، كارگر صحنه: اسلام صفي زاده، خدمات: عبدالهادي سعيدي، حمل و نقل: جواد نظري، سيد اسحاق موسوي، سليمان ستوده، ناصر كياني، امير جعفري، رضا خادم، اصغر بخشي پور. سرمايه گذاران: بانك پاسارگاد، شركت سرمايه گذاري پارس آريان، سيد روح الله حجازي، مشاور تهیه*کننده: جواد نوروزبیگی، مشاور هنری: دکتر حسن بلخاری، تهيه*كننده وكارگردان: سيدروح*الله حجازي.

www.cooldownload.ir